Nový

Newsletter 2020/11


zprávy

Vzhledem k vysoké poptávce jsme se tento měsíc zaměřili na vylepšení reportů. Kromě pohodlnějšího náhledu na načítání jsme opět rozšířili rozsah reportingu a nově také evidujeme návštěvy, ignorované vrstvy souhlasu, aktivní skoky a další. Získáte tak ještě komplexnější obrázek o tom, jak vaši návštěvníci komunikují s vrstvou souhlasu.

Google Analytics a eTracker

Uživatelům jsme také zjednodušili instalaci a obsluhu analytických nástrojů od Google a eTracker. Díky nejnovější aktualizaci nyní consentmanager podporuje Google Consent Mode a signál souhlasu z eTracker. Nástroje tak lze používat tak, že se provede započítání, ale bez udělení souhlasu se nenastaví žádné soubory cookie.

Změny zásad IAB TCF

Jak bylo oznámeno v posledním zpravodaji, IAB upravila pokyny pro účast v IAB TCF . Vezměte prosím na vědomí následující změny:

  • Nastavení motivu nyní zobrazuje hodnotu barevného kontrastu při nastavování barvy pro tlačítka přijmout/odmítnout/nastavení/uložit. IAB vyžaduje, aby barevný kontrast byl alespoň 5:1 (popředí vs. pozadí). S aktuální aktualizací je tato hodnota kontrastu povinná. Motivy používající nižší hodnotu kontrastu ztratí nastavení souladu s IAB. Zkontrolujte prosím své návrhy .
  • S aktuální aktualizací jsme zakázali možnost změnit text pozdravu první úrovně, pokud je v CMP povolen IAB TCF . Zákazníci, kteří chtějí změnit text, potřebují další schválení od správce souhlasu. Stávající texty nejsou ovlivněny.

Více nových funkcí a změn

  • Vylepšení webových stránek AMP
  • Možnost udělat logo klikací
  • Nový rozsah souhlasu pro subdomény
  • Vylepšení automatického blokování
  • … a mnohem víc.

více komentářů

Webinar mit Google: Google Consent Mode v2 verstehen und nahtlos integrieren
videa

Webinář se společností Google: Pochopení a bezproblémová integrace Google Consent Mode v2

Z důvodu vysoké poptávky po informacích o nastavení a řešení nových požadavků Google Consent Mode v2 uspořádal consentmanager společně s Googlem 12. června 2024 další webinář na toto téma. Webinář proběhl v němčině. Nestihli jste to? Žádný problém! PDF pro webinář lze nalézt zde ke stažení . Dennis Gingele z Google a Jan Winkler z […]
Nový

Newsletter 05/2024

Nová integrace pro Slack, MS Teams a další S aktuální aktualizací je vám nyní v systému k dispozici nová integrační funkce pro Slack, MS Teams, Zapier a n8n. Funkce vás pohodlně upozorní ve Slacku, Teams nebo jakémkoli jiném nástroji o důležitých změnách a novinkách (např. nalezené nové soubory cookie) ve vašem účtu CMP. Pro kontrolu […]