Newsletter 03/2022

Ikony a designové prvky

Tento měsíc jsme se zaměřili především na mnoho malých designových prvků, které od nás požadovalo mnoho zákazníků. To zahrnuje například to, že účely, tlačítka a odkazy nyní mohou mít své vlastní ikony, že lze nyní ukládat více kódů HTML a CSS nebo že jsou možná jemnější nastavení pro seznamy poskytovatelů a seznamy souborů cookie.

Více nových zemí

Novinkou tohoto měsíce je také podpora mnoha nových oblastí práva. Dosud podporujeme GDPR/ePrivacy pro Evropu, CCPA/CPRA pro Kalifornii, PIPEDA pro Kanadu a LGPD pro Brazílii. Novinkou tohoto měsíce jsou právní základy pro Mexiko, Argentinu, Nigérii, Jižní Afriku, Jižní Koreu, Rusko, Turecko, Izrael, Čínu a Thajsko. Nyní existují samostatná nastavení pro všechny tyto oblasti (v závislosti na zvoleném balíčku) a odpovídající právní texty a odstavce jsou uloženy v systému.

Dynamické blokování obsahu

Zejména mnoho francouzských vydavatelů chtělo rozšířit blokování dynamického obsahu. Blokování se používá například k zablokování videa na YouTube a jeho aktivaci pouze se souhlasem. S nejnovější aktualizací byla funkce ještě rozšířena a nyní ji lze použít na jakýkoli prvek webové stránky. Typickým případem použití by bylo, že zpravodajský web zablokuje texty, pokud neexistuje souhlas. Více v naší nápovědě.

Více nových funkcí a změn

Jako vždy bylo tento měsíc mnoho dalších malých novinek a změn. Zde stojí za zmínku zejména převod stacků/stacků z účtu do CMP, jednodušší a přehlednější obsluha editoru vizuálního designu a lepší podpora systému ATT od Applu.